בלוג לאה הופמן

אחרי הרושם​

אחרי הרושם – ארבעת הטעויות הקריטיות שלא תעשו אחרי הפרסום שלכם

אז טוב, כבר הגיעו הלקוחות, השתכנעו מהפרסום, ארזו תיקים (וארנקים כמובן 🙂 והגיעו עד אליכם….  
ועכשיו הדבר הקריטי שמשום מה יש כאלו שחושבים שזה רק בונוס… 
אל תאכזבו! 
תנו ללקוחות מה שהבטחתם בפרסום עם כיוון ליותר מאשר לפחות.  

לפני כמה שבועות פורסם מבצע ע"י אחת הפאניות באזורי על מבצע מסוים שתקף לחמישה ימים, המבצע היה שווה ומעניין והחלטתי לברר מה הפרטים, התקשרתי ביום השלישי למבצע, (ז"א נשארו יומיים!) והמזכירה אומרת לי 'המבצע הסתיים, לא עמדנו בעומס.. וכ"ו', (הסיפור אמיתי הפרטים שונו). 
כמובן שרמת האימון בעסק כזה שלא עומד במילתו ירדה פלאים.  

לכולנו קורה לא פעם להגיע למכירה שהפרסום תיאר איזה פריטי יוקרה ימכרו שם ובסוף מצאנו שם כמה פריטים עלובים שהצטערנו שבכלל יצאנו מהבית,
ודוגמאות כאלו יש אינספור…. 

מה הטעויות הקריטיות שתשתדלו להמנע מהם? 

  1. אל תפרסמו דברים שלא תוכלו לעמוד בהם, תשקלו מראש מה ביכולות שלכם ומה מעבר לזה שהלקוחות לא ירגישו ששוב סדרו אותם…
  1. אל תפרסמו מבצעים בגדול ואלף כוכביות מתחת, שלא יהיה מצב שהלקוח מגיע לחנות (ולאו דוקא חנות פיזית) ופתאום מגלה שהמבצע שהוא חשב לא בתוקף, רק מקנייה של 800 שח, רק מגיל 50 ומעלה וכ"ו, כמובן שיש הגבלות למבצעים – אבל , תכתבו אותם ברור לא בכוכבית פיצפונת בתחתית העמוד, שמי שיתעניין במבצע יוכל לראות את כל הפרטים וכשהוא יבוא לקנות ממכם, הוא יבוא מוכן! הוא רק ייהנה ולא יתאכזב.
  1. תפרסמו בהתאם למה שאתם מוכרים. לא מתאים פרסום יוקרה לעגלות יד שנייה ושלישית, תהיו ממוקדים בפילוח קהל היעד שלכם! למודעת יד שנייה צריך להתאים עיצוב שמשדר יד שנייה (כמובן תמיד צריך פרסום ברמת נראות טובה שתמשוך את תשומת הלב הראוי לה, אבל תגיע לקהל היעד המדויק לכם).
  1. אל תזלזלו בלקוחות שלכם. גם אם פרסמתם מבצע שווה במיוחד, אל תזלזלו בלקוחות, תנו להם את השירות כאילו הם משלמים על זה במיטב כספם. וכך תשתדלו ליצור לקוח מרוצה.

עוד כמה טיפים שווים: 

  1. מומלץ גם לא לפרסם מבצע מוגבל ל10 ראשונים (או כמות אחרת הכוונה הרעיון), כי מה תגידו ללקוח ה-11? אם תגידו לו אתה כבר ה11 הוא לא יאמין לכם ותיצרו לכם לקוח מאוכזב…. עדיף תמיד להגביל בזמן, ככה הלקוח יודע אם הוא מבחינתו הגיע בזמן או שהוא איחר את המבצע.
  2. קחו בחשבון שלפרסום לוקח זמן לחלחל ולוקח זמן לבנות תדמית אמינה של מותג, אל תתייאשו אם פרסתם פעם פעמיים ולא הגיעו לקוחות, לוקח זמן לקנות את אימון הציבור ולהיכנס בתודעה כמותג יציב (כמובן שתעשו חושבים על המודעה אם היא נכונה ואמורה לשדר את מה שאתם רוצים לשדר, אין עניין סתם לזרוק כסך לפח..)

ולסיום – 
קחו בחשבון שלקוח שווה לכם הרבה כסף! לקוח מרוצה הוא לקוח חוזר, ולקוח חוזר הוא לקוח שווה שלא שילמנו עליו פרסום. והוא כבר מכיר אותנו וסומך עלינו ומהר יותר ישלם לנו ויקנה מאיתנו.
תשתדלו לא לאכזב אותו, לעמוד בציפיות שלו ממכם!
ותזכרו שלקוח מרוצה מביא איתו בד"כ עוד לקוחות שמלכתחילה בראייה חיובית על העסק שלכם, ולקוח לא מרוצה יכול לגרום לעוד לקוחות להיות לא מרוצים.
(כמובן אין צורך להיתפס לאנשים ממורמרים שלא מרוצים תמיד, לקוחות כאלו אנחנו מעדיפים שלא יהיו לקוחות שלנו בכלל… 🙂

ועוד משהו חשוב –  
תמיד תעשו שיקול כמה שווה לכם הלקוח באופן כללי, לא פר העסקה הספציפית הזו. זאת אומרת: לפעמים שווה להתגמש עם לקוח על מבצע או משהו אם הוא לא הבין נכון כדי שלא יהיה מאוכזב, כי בראייה לטווח ארוך להוציא כסף להביא לקוח חדש יעלה לנו יותר.

1 מחשבה על “אחרי הרושם​”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה להגדיל את ההכנסות בעסק?

טיפים שווים שיכולים להגדיל לך הכנסות בעסק, באחריות!

טיפים איכותיים פעם בשבועיים, לא נעביר את כתובת המייל שלך לצד שלישי.

רוצה להגדיל את ההכנסות בעסק?

טיפים שווים שיכולים להגדיל לך הכנסות בעסק, באחריות!

טיפים איכותיים פעם בשבועיים, לא נעביר את כתובת המייל שלך לצד שלישי.